logo

Dřevostavby levně, Zavolejte nám +420 607 700 279

Jsme rodinná obchodně-stavební firma, která se zabývá výstavbou dřevěných rodinných domů na klíč.

Dřevostavbám se věnujeme bezmála deset let, v průběhu tohoto období jsme se přetransformovali z řemeslné činnosti na společnost a spustili také své developerské projekty, které naleznete v sekci Lokality.

V našem desateru se skrývá klíč k Vaší spokojenosti a důvod, proč s námi stavět:

  1. Vzájemná férová komunikace.
  2. Výstavba dřevostavby na klíč – včetně vyřízení stavebního povolení.
  3. Vlastní projekční kancelář – projekt domu ZDARMA, včetně jeho individuálních změn.
  4. Odborné zázemí, vč. autorizovaného stavebního dozoru – naše domy staví pouze kompetentní řemeslné týmy.
  5. Výborné ceny, ne však na úkor kvality.
  6. Maximální zaměření se na energetické úspory. Stavíme moderní certifikovaný systém Rigips v energetické třídě B.
  7. Bezvadné projektové řízení stavby.
  8. Bohaté nadstandardy v cenách standardu, více v menu Standardy.
  9. Bezvadný zákaznický servis – pravidelné týdenní kontrolní dny s klientem.
  10. Plnění časových plánů stavby – domy postavíme do 6 měsíců

Pokud stále nejste přesvědčeni, kdykoliv vás vezmeme do našich satelitů kde si můžete již s bydlícími klienty o všem popovídat a získat tak reálné zkušenosti o našich domech a o nás. Uvidíte zde realizované stavby a dozvíte se skutečné reference od skutečných klientů. Vezmeme vás do domů, které se realizují a i do již hotových, můžete si s sebou vzít i technického poradce, pro objektivní zhodnocení našich staveb. Osobní zkušenost platí víc než tisíc krásných vět o” referencích “.

Dřevostavby jsou dnes po architektonické stránce velmi působivé a zcela rovnocenné zděným domům. Možnost širšího využití dřeva ve stavebnictví u nás však souvisí s překonáním představy odborné i neodborné veřejnosti o dřevu jako materiálu, který je vhodný pouze na dočasné stavby, krovy, ploty, okna, dveře, podlahy a další truhlářské výrobky. Dřevěné domy byly v minulé době chápány spíše jako chaty a víkendové domky, nikoli jako objekty určené

k trvalému bydlení. To se postupem času mění a dřevěné domy v současné době nachází konečně uplatnění i u nás. Podíl staveb na bázi dřeva v bytové výstavbě u nás v roce 2004 činil 2,5% a v roce 2014 už je to skoro 10%, což je velice prudký nárůst, který stále pokračuje.V severských zemích dokonce 60, v Americe 65 a v Kanadě 80 procent, což jsou neuvěřitelně velké rozdíly. Na dřevo se u nás v minulosti jaksi zapomnělo.

Proč dřevostavbu
Důvodů, proč se vrátit k dřevěným stavbám, je jistě víc. Jedním z nich je zcela určitě cena, rychlost výstavby, energetické úspory a ekologie výstavby dřevěných domů. Dřevo nevyvolává tak vysoké nároky na zpracování druhotných energií jako jiné materiály, ať už jsou to keramické cihly, beton nebo podobné výrobky. Dřevo je dokonale recyklovatelný materiál. Dřevěné domy mohou mít obvodové stěny s menší tloušťkou než u zděné stavby, protože značnou část stěny tvoří tepelná izolace, která je pro dřevěné domy velmi podstatná. Na stejně velké zastavěné ploše tak získáváte víc metrů užitné plochy, a to už je zajímavá výhoda, která může být pro vás jako investora více než důležitá.

Základní specifikace dřevostaveb
Základním stavebním prvkem dřevostaveb jsou panely skládající se z sádrovláknité desky (difůzně uzavřený systém), vnitřního nosného dřevěného rastru z vysušeného řeziva KVH, tepelné izolace a parozábrany. Tento hotový výrobek má několik základních rozměrů pomocí nichž lze postavit celý dům. Doba výstavby se díky tomu zkracuje na pouhé týdny – samozřejmě záleží na velikosti a promyšlenosti celé stavby a také na tom, jak do výstavby zasahuje klient a zda si přeje určité změny přímo jemu na míru nebo jestli si vybere typový dům, který se dá velice rychle “seskládat“ jako stavebnice. Další velkou výhodou dřevěných domů je možnost výstavby během celého roku, protože u této technologie je takzvaný mokrý proces buď zcela vyloučen, nebo výrazně omezen na minimum. Finální vrstvou v interiéru u tohoto způsobu výstavby jsou sádrokartony/sádrovláknité desky, na fasádě zateplovací systém nebo klasický obklad dřevem či jinými obkladovými materiály.

Životnost dřevostaveb
Často kladenou otázkou bývá životnost, či odolnost dřevostavby vůči škůdcům. Jednoduchým argumentem může být stáří roubených chalup, starých dřevěných stodol, střech starých stavení i hradů a zámků, kde není výjimkou stáří přes 300 let a mnohdy toto dřevo nezaznamenalo žádný druh ochrany, či údržby. Lze tedy říci, že pokud se stavba provede konstrukčně správně, pokud během života stavby nedojde k závažným poruchám, pak dřevo není materiál, který snižuje životnost stavby. Na základě dlouhodobých zkušeností lze tedy říci, že dřevostavby mají životnost převyšující 60 let, což podstatně překračuje morální životnost stavby. Navíc demolice či rekonstrukce dřevostavby je podstatně jednodušší než u jiných staveb.

Výhody dřevostaveb
• pořizovací cena hrubé stavby je nižší než u zděného domu
• pevná cena na začátku stavby, bez rizika nejrůznějších dodatků a zdražení
• vysoká přesnost výstavby
• možnost úspor za práce architekta, projektanta, technického a stavebního dozoru
• velmi krátká doba výstavby, u dřevostavby cca 3-5 měsíců. Navíc výstavba dřevostavby není limitována ročním obdobím.
• výborné tepelně izolační vlastnosti – malá tloušťka obvodových stěn – při stejném venkovním půdorysu a zachování požadované tepelné izolace je díky tenčím stěnám dřevostavby dosaženo větší obytné plochy (v praxi na 100m2 ušetříte prostor až 10m2, což je jedna malá místnost)
• dřevostavby jsou nízkoenergetické domy – mají výborné tepelně izolační vlastnosti, v praxi spotřebujete na vytápění až o 30% energie méně, než při vytápění zděného domu.
• dřevo je skvělý tepelný izolant – dřevostavba v létě udržuje chlad a v zimě teplo
• dřevo jako materiál reguluje vlhkost, tzv. „dýchá”- stěny dřevostavby vlhkost buď absorbují nebo naopak uvolňují v závislosti na okolních podmínkách. Dřevo se také nenabíjí statickou elektřinou, a tak se v místnosti nevíří prach, což ocení především alergici.
• dřevostavby šetří životní prostředí – dřevo je snadno dostupný a obnovitelný materiál. Při jeho zpracování vzniká daleko menší zátěž na životní prostředí než u zpracování jiných stavebních materiálů.

Kromě zmíněných výhod získává majitel dřevostavby i pocit, že učinil krok pro ochranu životního prostředí. Většinu dřevostaveb lze realizovat jako nízkoenergetický či až pasivní dům. A platí, že nejlepší energie je nespotřebovaná energie. V každém případě šetří peníze i přírodu.

Mýty kolem dřevostaveb
Dřevostavby u nás mají velkou nevýhodu a to ústup dřeva jako tradičního stavebního materiálu v minulém století. Proto dnes musí dřevostavby překonávat řadu předsudků v mínění široké veřejnosti, stavebních firem, ale i některých architektů a projektantů.
• Dřevo je málo trvanlivé…? Mylné představy mnoha lidí o trvanlivosti dřeva lze vyvrátit fakty. Správně provedená dřevostavba vystavená přírodním podmínkám vydrží bez jakéhokoliv ošetření mnohem déle než stavby z jiných materiálů (minimálně 60 let). Pokud má dřevostavba alespoň základní péči můžeme si být jisti, že bude stejně dobře sloužit i dalším generacím našich potomků.
• Nízká odolnost vůči povětrnostním vlivům? Dřevo je materiál s velmi dlouhou životností, což dokazují dřevostavby staré i několik stovek let. Dřevostavba je velice lehká a pevná stavba s minimálními nároky na základovou konstrukci. Vždyť dříve se dřevostavby zakládaly pouze na srovnaný terén. Známé jsou i případy, kdy byly chalupy vlivem lavinových či zemních sesuvů přemístěny i o několik desítek metrů z původního místa a to bez toho, aby došlo k jejich poškození.
• A co když vypukne požár? Obavy z požáru samozřejmě nejsou bez opodstatnění. Je však faktem, že dřevo udrží déle statickou pevnost do okamžiku zhroucení než ocelové či betonové konstrukce. Každá dřevostavba musí splňovat normu minimálně 30ti minut neprohořlavosti stěn. Vlastnosti dřeva se při požáru, na rozdíl od ocelových profilů, výrazněji nemění. Hořící dřevěný strop tak paradoxně přežije déle, než strop z ocelových profilů, který se vlivem tepla zdeformuje a zřítí mnohem dříve.
• Je dřevostavba prestižní bydlení? Podle statistických údajů dodavatelů dřevostaveb jsou jejich nejčastějšími zákazníky lékaři, advokáti a zástupci vyšších příjmových tříd. Dřevostavba není něco, za co by se měl člověk stydět, ale opak je pravdou. Také vzhled dřevostavby nemusí na první pohled vypovídat, z čeho je stavba zhotovena. Na vnější stranu dřevěného skeletu se mohou použít omítky, fasádní desky či obklady. Na první pohled je pak dřevostavba k nerozeznání od stavby zděné.

Při výstavbě našich dřevostaveb dbáme na dodržování správných technologických postupů. Vlastní stavební dozor a pravidelné kontrolní dny s klienty jsou u nás samozřejmostí.

Správné postupy výstavby dřevostavby

1. Základová deska musí být vysoká tak, aby stavba, resp. pata konstrukce, byla cca 30 cm od země. Do obsahu základové desky nedáváme hlínu, ale stavební recyklát, který nedrží vlhkost uvnitř. Dále používáme certifikované konstrukční stěny Rigips Stabil. Dřevěná konstrukce je zesílená jak po odvodu dole, tak i nahoře trámem 12 cm x 12 cm. Dřevěnou konstrukci využíváme i ke stat. stažení domu, tedy jedna dřevěná stěna i uvnitř domu. Veškerý spojovací materiál používáme vruty 12×5 cm, nebo 18×6 cm. Stop hřebíkům!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2) Nejkvalitnější opláštění docílíte certifikovanými konstrukčními deskami Rigips. Spoje musí být těsné a provedeny sponkami.NE VRUTY! Pro minimalizace průniku horní vody do stavby je nutností instalovat okapničky!

 

 

 

 

 

 

 

3)Minimalizaci tepelných ztrát u dřevostavby docílíte bezvadně provedeným zateplením s těmi nejlepšími certifikovanými materiály jako je písková penetrace a lepidlo značky Weber pro kvalitní spojení s konstrukční deskou Rigips, nezapomeňme na paropásy kolem oken. Zevnitř využíváme pevnou tepelně akustickou vatu, která se nesesune a nemohou tak vznikat tepelné mosty. Strop je vhodný vyfoukat foukanou vatou, která se dostane všude. Precizně zkontrolovat parostěnou folii po celé ploše, včetně stropu a ostění oken a dveří!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4)Před finálním vylití podlahy je potřeba bezvadně položit a ukotvit topné kabely v přesných vzdálenostech, dále si dát práci s položením kvalitní vhodné folie a dilatačních pásů kolem stěn. Nikdy nedávat obyčejný igelit, který neodráží teplo do podlahy a vždy vylít finální beton až po realizaci příček, dům by tak nesplňoval akustickou normu! Vodovodní potrubí je potřeba zrevidovat tlakovou zkouškou a precizně zkontrolovat parostěnou folii.

 

 

 

 

 

 

 

5)Vnitřní finální práce, tedy: pokládka plovoucí podlahy, výmalba, pokládka dlažby a obkladů, kompletace elektřiny, sanity a usazení dveří a kamen. Zde je potřeba dbát na správnost dané montáže a postupů a dohlédnout na kvalitu řemeslné práce. U obkladů např. realizujeme kamenické rohy obkladu v běžném standardu domu bez dalších příplatků! Nezapomenout na penetrace ploch, u naší sakretové podlahy je vhodné penetrovat speciální sakretovou penetrací, aby neodskočila dlažba. Před položením podlah a dlažby změřit vlhkoměrem beton zda je dostatečně vyschlí.